Леонід Кучма став Почесним академіком Міжнародної Академії Астронавтики

Поділитися
Леонід Кучма став Почесним академіком Міжнародної Академії Астронавтики Леонід Кучма присвятив космосу майже все своє життя
Міжнародна Академія Астронавтики, членом якої Леонід Кучма є з 2010 року, присвоїла йому звання Почесного академіка

Другий президент України Леонід Кучма тепер має звання Почесного академіка Міжнародної Академії Астронавтики - міжнародної громадської організації, яка об'єднує провідних вчених та фахівців, які працюють у галузі космонавтики. Це дуже високий ранг у Академії.

На урочистій церемонії, яка відбулася 26 березня у Парижі, йому вручили відповідні документи. Ленід Кучма є членом МАА с 2010 року. Про це повідомила прес-секретар екс-президента Дарка Оліфер у Facebook.

"Ранг почесних членів присуджується дуже рідко. Впродовж останніх 30 років його отримували лише вкрай видатні члени Академії – такі, як Валентина Ніколаєва-Терешкова, Ніл Армстронг, Луї Де Бройль, Юрій Гагарін та Джон Гленн. Ми дуже пишаємося тим, що на знак визнання багаторічної відданості Академії ця честь випала і Вам. Ви увійдете до історії Академії, і ми сподіваємось, що Ви продовжите підтримувати наші зусилля", - йдеться у вітальному листі на адресу Леоніда Кучми від Жана-Мішеля Контана, Генерального секретаря Міжнародної Академії Астронавтики.

Разом з другим Президентом України почесними академіками МАА стали друга людина на Місяці Базз Олдрін, учасник розробки першого французького супутника астрофізик Жан Бламон та астронавтка Жюлі Пейєт, яка нині є генерал-губернатором Канади.

Леонід Кучма присвятив космосу майже все своє життя. Понад тридцять років він віддав конструкторському бюро "Південне" (першим заступником генерального конструктора якого став у 1982 році) та виробничому об'єднанню "Південмаш" (генеральний директор у 1986-1992 роках). У цей період Леонід Кучма розробляв унікальні системи як оборонного призначення (наприклад, легендарна ракета СС-18 "Сатана" та проект "залізничного старту" СС-24 або "Скальпель"), так і цивільні (серед яких був "Блок Є" - система для висадки людини на поверхню Місяця та її повернення на орбітальний модуль).

Після приходу в політику Кучма зміг зробити космос одним із національних українських пріоритетів. Саме за його президентства Україна запустила свої перші супутники та отримала першого астронавта.

Керівництво Державного космічного агентства України - це окрема біда, яка, найімовірніше, таки поховає українську космічну науку. На жаль, у нас на сьогоднішній день фінансування космічної галузі становить менше одного відсотка від запланованого бюджету.

Детальніше про стан вітчизняної науки і чудові прилади читайте в матеріалі Германа Богапова "Валерій Корепанов: "Космічне агентство не підтримує науку"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі