Про це повідомляє інформаційна агенція Reuters з посиланням на двох колишній співробітників компанії. За їхніми словами, "Лабораторія Касперсткого" створювала "несправжні віруси", щоб змусити програми конкурентів блокувати незаражені системні файли на комп'ютерах користувачів.
Таким чином було виведене з ладу програмне забезпечення компаній Microsoft Corp., AVG Technologies, Avast Software та інших лідерів ринку, які складали конкуренцію "Лабораторії Касперського" в полі захисту мереж і персональних комп'ютерів. Але не менш важливо, що така підривна діяльність сильно нашкодила користувачам, у яких виникали проблеми з програмним забезпеченням з вини росіян.
Колишні співробітники компанії кажуть, що співзасновник "Лабораторії Касперського" Євген Касперський особисто брав участь у виведені з ладу продуктів конкурентів замість того, щоб розвивати і покращувати власні розробки. За їхніми словами, одним із способів нашкодити іншим компаніям і користувачам було додавання частин коду вірусів у цілком здорові системні файли, які потім таємно відправлялися користувачам.
Програми конкурентів виявляли шкідливий фрагмент, який насправді не функціонував, і блокували перероблений російськими розробниками файл, а також здоровий у системі користувачів.
У "Лабораторії Касперського" заперечують такі обвинувачення і запевняють, що такий вчинок був би "не етичним і ганебним". В травні російську компанію також звинуватили у наданні ФСБ особистої інформації користувачів.
Агенція Bloomberg, посилаючись на слова шести колишніх і нинішніх співробітників, стверджувала, що деякі з нещодавно призначених менеджерів активно сприяють ФСБ у розслідуванні справ, використовуючи дані деяких клієнтів з 400 млн осіб, що встановили програмне забезпечення "Лабораторії Касперського".
Практично на всіх комп'ютерах міністерств і відомств України встановлені російські антивіруси Касперського і Dr.Web, їх потенційна загроза в силу самої їхньої природи величезна. Однозначної думки про рівень небезпеки ситуації та реальності заміни іноземних антивірусних програм вітчизняними аналогами у фахівців поки немає, пише Артур Федорчук для газети "Дзеркало тижня".