Куба запускає власну національну онлайн-енциклопедію, аналогічну Вікіпедії, але з метою представити свій національний погляд на сучасний світ та історію. Наприклад, давній ідеологічний ворог Куби США тут описується, як "імперія нашого часу".Куба запускає власну національну онлайн-енциклопедію, аналогічну Вікіпедії, але з метою представити свій національний погляд на сучасний світ та історію. Наприклад, давній ідеологічний ворог Куби США тут описується, як "імперія нашого часу".Новий проект EcuRed.cu має бути офіційно презентовано сьогодні, але формально сайт вже запущений і працює. Зараз у ньому розміщено близько 19350 статей. На сайті говориться, що він був створений для "поширення знань про все і для всіх, починаючи з Куби і закінчуючи всім світом". Повідомляється також, що користувачі будуть мати можливість редагувати записи, але лише за попередньою згодою адміністраторів EcuRed.
"Філософія сайту - це накопичення та розвиток знань з демократичної, а не економічної точки зору", - йдеться в описі EcuRed.
Куба і США, де Вікіпедія і була створена, знаходяться у протиріччі з 1959 року, коли до влади прийшов Фідель Кастро. Про США у "кубинській Вікіпедії" говориться дослівно наступне: "за рахунок використання інших територій і ресурсів інших країн країна існує і намагається все поставити на службу свого бізнесу і монополій... США споживають чверть усієї виробленої у світі енергії, але незважаючи на своє багатство, тут третина населення не має медичної страховки".
У той же час EcuRed наводить дані і про біографію свого лідера, в тому числі і після його хвороби, яка змусила його передати у 2006 році владу над країною Раулю Кастро. "Сьогодні він пише і бере участь у боротьбі ідей на глобальному рівні. Через свій високий моральний авторитет, він стратегічно впливає на Революцію", - йдеться в енциклопедії.
Є тут стаття і про Рауля Кастро, який описується, як "революційний боєць, політичний лідер, державний діяч і воєначальник".
Згідно з опитуванням, проведеним урядом Куби на початку цього року, з 11,2 млн людей, що проживають на Кубі, близько 1,6 мільйона кубинців мають доступ до інтернету.