Діаметр Гіпокампа становить близько 34 кілометрів, тобто, всього одну тисячну від Протея, який досягає 418 кілометрів у поперечнику. Як підкреслюють вчені, ця обставина незвична, оскільки, як правило, супутники зразок Протея відштовхують маленькі або ж притягують до себе.
Як підкреслюють вчені, на Протеї можна помітити ударний кратер Форей, достатньо великий для того, щоб туди міг поміститися крихітний супутник. На думку вчених, Гіпокамп утворився в результаті зіткнення великого супутника з кометою, яке відбулося мільярди років тому. "За допомогою "Хаббла" ми дізналися, що невеликий шматочок Протея відколовся і залишився поруч з ним, нам він відомий як Гіпокамп", - заявив один з дослідників Марк Шоуволтер.
Дослідники зазначають, що історія утворення супутників Нептуна носить "насильницький" характер. Декілька мільярдів років тому планета притягла з Поясу Койпера Тритон, гравітація якого зруйнувала систему супутників, що існували до цього. Тритон почав обертання по сферичній орбіті, а роздроблені супутники Нептуна утворили друге покоління природних місяців. Разом з тим, цей регіон продовжили бомбардувати комети, які і породили Гіпокамп. На думку дослідників, крихітний супутник можна віднести до третього покоління місяців Нептуна.
Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.