Стикуванням вантажного космічного корабля керували американські астронавти Джек Фішер і Пеггі Уїтсон, що перебувають на Міжнародній космічній станції. Dragon пристикувався до МКС близько 9:52 за часом Східного узбережжя США (близько 16:52 за київським часом).
Запуск капсули за допомогою ракети-носія Falcon 9 був проведений зі стартового майданчика LC-39A космічного центру імені Кеннеді у Флориді 4 червня о 00:18 за київським часом. На борту корабля перебувало 2708 кг вантажу, який містив наукове обладнання, а також піддослідних тварин і комах.
За даними Європейського космічного агентства (ЄКА), там також знаходилося обладнання для спільного з NASA проекту з вивчення впливу світла та мікрогравітації на насіння рослин. В рамках проекту планується підвищити стійкість рослин на Землі з метою використання їх у тривалих космічних експедиціях в майбутньому. Крім того, ще один проект передбачає вивчення горіння газоподібних речовин в умовах невагомості. З його допомогою вчені планують знизити виділення шкідливих для екології речовин і підвищити ефективність палива.
Космічний корабель Dragon пробуде на орбіті до 2 липня, а потім повернеться на Землю. Корабель доставить назад результати наукових експериментів, його приводнення очікується в Тихому океані, поблизу північної частини Каліфорнії.
Cameras focus on @SpaceX #Dragon as it holds 30 meters from station and goes into orbital night. https://t.co/qpyi2LM11l pic.twitter.com/LD0mmHxnqN
- Intl. Space Station (@Space_Station) 5 червня 2017 р.
We are "go" for capture. Watch as @Space_Station's robotic arm moves toward @SpaceX's #Dragon cargo vehicle: https://t.co/mzKW5uDsTi pic.twitter.com/bF0owgXgiQ
- NASA (@NASA) 5 червня 2017 р.
Раніше повідомлялося, що при випробуванні ракети компанії SpaceX у Флориді під час проведення тестового запуску 1 вересня стався вибух, за яким пролунали ще кілька.
SpaceX кілька разів вдавалося посадити першу сходинку Falcon 9 на плавучу платформу в океані й двічі ракета приземлилася на космодром. Компанія заснована в 2002 році колишнім власником електронної платіжної системи PayPal Ілоном Маском. Вона є приватним розробником серії ракет-носіїв і комерційним оператором космічних систем.