Потепління клімату і Світового океану, збільшення кислотності води призводить до деградації і загибелі коралових рифів по всьому світу. Екосистеми, які були одними з найбагатших і найрізноманітніших на планеті, порожніють і вмирають. Вже через кілька десятиліть може зникнути 70-90% коралів Землі.
У ході нового дослідження вчені розглянули ділянки океану, на яких планують зосередити спроби щодо відновлення коралових рифів. Дослідники оцінили їхній стан за допомогою комп'ютерного моделювання. Таким чином вчені розглянули майбутнє коралів при різних сценаріях: для різних температур, кислотності та стану води.
Виявилося, що безліч регіонів, придатних для росту коралів, стануть нежиттєздатними вже до 2045 року, а до 2100 їх не залишиться взагалі. "Чесно кажучи, зникнути майже всі", - заявив провідний автор дослідження Рене Сетер. Більш-менш придатними залишаться лише окремі невеликі простори в Червоному морі біля берегів мексиканської Нижньої Каліфорнії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень виявили в 60 кілометрах від Панами новий вид коралів, який належить до роду Thesea. Відмінною особливістю нового виду є те, що він живе на погано освітлюваної територією.