Колір одягу людини може приваблювати комарів – вчені

Поділитися
Колір одягу людини може приваблювати комарів – вчені Комарі реагують на колір одягу людини © unsplash.com
Деякі кольори одягу комахи ігнорують.

Вчені з Університету Вашингтона заявили про те, що на те, вкусить людину комар чи ні, впливає колір одягу. Експерименти дослідників показали, що деякі кольори одягу приваблюють цих комах, а деякі – навпаки, відлякують, повідомляє New Atlas.

Укуси комарів не тільки завдають незручності літніми вечорами. Ці комахи також є рознощиками захворювань: малярії, жовтої лихоманки, лихоманки денге та вірусу Зіка. Вивчення того, що впливає на вибір мішені для комарів, може допомогти у створенні нових засобів захисту.

Попередні дослідження показали, що комарів приваблює вуглекислий газ у диханні людини. У новій роботі вчені вивчали те, як цей запах змушує комарів шукати здобич.

Команда провела експерименти з самками комарів поширеного виду Aedes aegypti, відстежуючи їхню реакцію на візуальні та нюхові сигнали. Вчені стежили, як комарі реагували на точки різного кольору, розташовані на дні експериментальної камери, з розпорошеним вуглекислим газом і без нього.

Вчені з'ясували, що комарі летять на точки червоного, оранжевого, чорного та блакитного кольору, якщо перед цим вони відчували запах вуглекислого газу. Без цього вони ігнорували точки, хоч би якого кольору вони були. Але навіть якщо дослідники розпорошували вуглекислий газ, комарі ігнорували точки зеленого, синього, білого та фіолетового кольору.

Чому ж комари віддають перевагу червоним та помаранчевим точкам? За словами вчених, в очах комарів шкіра людини, незалежно від відтінку або пігментації, виглядає забарвленою в червоний або помаранчевий відтінок.

У подальших експериментах вчені використовували карти кольору шкіри людини або голі руки та з'ясували, що комарі летіли до них лише за умови, що спочатку відчували запах вуглекислого газу. Якщо довгі хвилі відфільтровувалися або на руці була зелена рукавичка, комахи поверталися до ігнорування, навіть з CO2.

Потім дослідники провели експерименти з генетично модифікованими комарами. Якщо у комах були відключені гени, відповідальні за уловлювання вуглекислого газу та довгохвильових кольорів, вони не реагували на візуальні стимули. Це вказує на те, що комахам необхідні обидва почуття, щоб реагувати на здобич.

Вчені відзначають, що під час подальших досліджень вивчать те, як інші чинники, наприклад, шкірні виділення, діють на комарів. Дослідники також припускають, що види, що полюють на інших тварин, можуть реагувати на інші кольори.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Університету Північної Кароліни в США створили одяг, який дуже добре захищає від укусів комарів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі