Китайський лікар попередив про коронавірус ще в кінці грудня і опинився в поліції

Поділитися
Китайський лікар попередив про коронавірус ще в кінці грудня і опинився в поліції Влада Китаю приховувала інформацію про новий коронавірус
Через місяць Верховний суд КНР визнав, що до лікаря варто було прислухатися.

На початку грудня у китайському місті Ухань почався спалах загадкової пневмонії. Влада Китаю тривалий час не вживала ніяких дій для того, щоб запобігти поширенню хвороби і приховувала інформацію, примушуючи лікарів мовчати про неї, повідомляє "Медуза".

30 грудня минулого року офтальмолог з Уханя Лі Венльлян розповів своїм колегам про пацієнтів із вірусною інфекцією, яка нагадувала SARS (гострий респіраторний синдром, який викликав атипову пневмонію в Китаї та інших країнах на початку 2000-х років). Він написав у чаті WeChat, що атипова пневмонія підтверджена в семи випадках. Один з його колег запитав про те, чи повернулася атипова пневмонія, на що лікар відповів, що тип вірусу ще не визначений, тому не можна стверджувати, що це повторення минулого спалаху.

Після цього доктора Лі викликали чиновники з органів охорони здоров'я Уханя і зажадали пояснень того, навіщо він поділився цією інформацією. Його двічі викликали в поліцію. Поліцейські відчитали лікаря за поширення неправдивих коментарів", які "суттєво порушили громадський порядок". Видання Sixth Tone опублікувало документ від 3 січня, який Лі підписав в поліції і на якому видно червоні відбитки пальців. У документі доктор обіцяв не поширювати чутки про нове захворювання. Всього у грудні поліція Уханя покарала вісім осіб за поширення чуток про вірус.

Після отримання догани, Лі продовжив працювати. 10 січня він лікував від глаукоми жінку, яка виявилася заражена новим вірусом, у результаті доктор і його рідні захворіли. Тепер він лікується в тій лікарні, в якій працював.

28 січня, після того як новий коронавірус виявили у тисяч осіб в Китаї, Верховний суд КНР розкритикував поліцію Уханя за те, як вона вчинила з доктором і іншими людьми, що намагалися усіх попередити. "Можливо, сьогодні було б краще стримувати і контролювати новий коронавірус, якщо б люди повірили тоді "чутками", почали носити медичні маски, виконувати санітарні вимоги і уникати ринку живих диких тварин", - відзначили в суді. Поліція Уханя заявила у відповідь, що поліцейські "просвіщали і критикували" затриманих, але ніхто з них не був оштрафований або взятий під варту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

За офіційними даними, станом на ранок 3 лютого новим коронавірусом в Китаї заразилися 16762 людини, загинула після зараження 361 особа. За межами країни зафіксовано 171 випадок зараження.

2 лютого стало відомо про першу жертву коронавіруса за межами Китаю – на Філіппінах помер 44-річний чоловік, що приїхав з Уханя.

Кабінет міністрів України затвердив План запобігання занесенню і поширенню на території України нового коронавірусу з Китаю. Уряд зобов'язав провести навчання в медичних закладах щодо готовності прийняти потенційних хворих. Міністерство охорони здоров'я буде здійснювати контроль процесу методологічно.

Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила спалах коронавірусу 2019-nCoV "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі