Китайські хакери зламали сотні поштових скриньок Gmail

Поділитися
Китайські хакери зламали облікові записи електронної пошти сотень осіб у вищих політичних колах США, а також американських військових і журналістів.

Як відзначили представники компанії Google, спроби незаконного проникнення походили з міста Цзінань у провінції Шаньдун. Вони були спрямовані на розкриття паролів електронної пошти Gmail. Компанія відзначила, що розкриті паролі було отримано в результаті обману користувачів, а не злому її систем безпеки.

Об'єктами уваги хакерів стали також китайські політичні активісти та офіційні особи в інших країнах Азії. «Наша компанія виявила і зірвала спроби незаконного використання паролів і проникнення у систему пошти», - йдеться в заяві Google.

«Ми сповістили про це зацікавлених осіб, а також відповідні урядові організації». Білий дім заявив, що ведеться розслідування, проте поки немає вказівок на те, що було зломано урядові поштові служби США.

Хакери використовували метод під назвою «spear phishing», коли користувачів обманом змушують розкрити свій пароль на сторінці, яка дуже нагадує сторінку служби Gmail, але насправді є фальшивою. Отримавши ім'я та пароль такого обдуреного користувача, хакери потім вмикали перенаправлення пошти на спеціально створені ними адреси.

Практично неможливо визначити, хто стоїть за цими спробами злому - приватні особи чи державні органи. Однак той факт, що люди, які зазнали атак, мали доступ до секретної інформації, вказує на можливість того, що мова йде про кібершпіонаж.

На думку Google, даний інцидент не має нічого спільного з більш серйозною кібератакою китайських хакерів у кінці 2009 - початку 2010 року, коли їх метою стали системи безпеки самої компанії.

Ситуацію розпалюють повідомлення, які що з'явилися останнім часом, про те, що за подібними кібератаками може стояти уряд КНР. Повідомлялося, що спеціальні підрозділи китайської армії організовують навчальні хакерські атаки на інформаційні мережі збройних сил КНР і, таким чином, підвищують готовність Народно-визвольної армії Китаю (НВАК) до захисту своїх систем управління.

За словами представників міністерства оборони КНР, підвищення рівня інформатизації та посилення захисту інформаційних мереж є важливими складовими частинами бойової підготовки військ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі