Китайська орбітальна станція "Тянгун-1" скоро впаде на Землю - The Economist

Поділитися
Китайська орбітальна станція "Тянгун-1" цього року впаде на Землю. © Flickr/Andres palacios
Нащастя, вірогідність того, що хтось постраждає від її уламків, низька.

Її назва означає "небесний палац". Але восьмитонна китайська космічна станція "Тянгун-1", запущена в 2011 році, ще не довго пробуде в небі.

Після того, як її відвідали два екіпажі в 2012-му і 2013-му роках, місія станції офіційно закінчилася в березні 2016-го. Через кілька місяців китайська космічна агенція підтвердила те, про що астрономи-аматори підозрювали вже давно: 3 втратив контроль над станцією. В агенції говорили, що "Тянгун-1" впаде з неба десь в кінці 2017 року, пише The Economist.

Насправді ж станція досі обертається навколо Землі на висоті близько 250 кілометрів. Втім, помилковість передбачень китайської космічної агенції можна зрозуміти. На висотах менше 2 тисяч кілометрів орбітальна механіка - дуже неточна річ. Тонка зовнішня атмосфера Землі чинить відчутний опір на об'єкти на такій орбіті. І це означає, що рух тіла може вийти за межі тієї орбіти, яку прогнозують вчені. Втім, опир теж не постійний. Взаємодія між магнітним полем Землі і сонячним вітром, а також зміни в сонячній активності змінюють щільність зовнішньої атмосфери. Саме тому важко точно спрогнозувати, коли падіння "Тянгун-1" все ж станеться.

А не знаючи, коли станція впраде, не можна розрахувати і те, де опиняться її уламки. Хоча характеристики орбіти станції вказують на те, що це відбудеться між 43 градусами північної широти (на півночі Іспанії) і 43 градусами південної (яка проходить через Тасманію). Втім, куди б не впали уламки, вірогідність того, що від них хтось постраждає, дуже низька. Хоча б тому, що наш світ - це здебільшого океан. Крім того, люди досить крихітні у порівнянні з територією можливого падіння станції. Втім, виключати таку можливість теж не варто, хоча за всю історію космонавники ще ніхто не став жертвою повернення космічного приладу на Землю.

Раніше повідомлялося, що американська компанія планує запустити кілька населених космічних станцій. На даний момент компанія працює над двома модулями, B330-1 і B330-2, які будуть готові до запуску у 2021 році.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі