У Китаї незабаром популярна система інтернет-телефонії Skype може виявитися під формальною юридичною забороною. Більше того, під законодавчу заборону також можуть потрапити і комунікаційні голосові та текстові системи взаємодії користувачів за допомогою сайтів Facebook, Twitter, YouTube і деяких інших.У Китаї незабаром популярна система інтернет-телефонії Skype може виявитися під формальною юридичною забороною. Більше того, під законодавчу заборону також можуть потрапити і комунікаційні голосові та текстові системи взаємодії користувачів за допомогою сайтів Facebook, Twitter, YouTube і деяких інших.Згідно з даними статті, опублікованій в офіційному китайському англомовному виданні People's Daily, офіційний Пекін заявляє про необхідність прийняття закону, відповідно до якого тільки місцеві компанії зв'язку China Telecom і China Unicom можуть постачати сервіси інтернет-телефонії (VoIP) як комерційним, так і приватним користувачам.
Як China Telecom, так і China Unicom у минулому були найбільшими у КНР операторами фіксованого телефонного зв'язку в Китаї. Зараз обидві ці компанії активно розвивають стільниковий бізнес і 3G-технології, але обидві вони значною мірою контролюються державою.
У кінці грудня минулого року китайське Міністерство промисловості та інформаційних технологій вже опублікувало план із введення нових обмежень, пов'язаних із технологією VoIP. У випадку, якщо нові обмеження будуть розгорнуті повною мірю, то Skype опиниться під повною юридичниою забороною, а користуватися ним стане неможливо по всій країні.
З 2007 року для здійснення роботи на території Китаю Skype створив тут спільне підприємство з місцевим провайдером мобільного інтернету TOM Online і в рамках нього почав пропонувати китайський варіант системи Skype. На даний момент система TOM-Skype ще працює і користувачі можуть завантажити відповідне програмне забезпечення.
У Skype і TOM офіційно нові обмеження поки не коментують, зазначаючи лише, що на даний момент "Skype не заблокований".
За інформацією агентства AFP, у Китаї також була організована гаряча телефонна лінія, за допомогою якому пропонується повідомляти про всі порушення, пов'язані з роботою VoIP-сервісів і «нелегальних систем телефонії».
Відзначимо, що нові китайські обмеження не стосуються компанії Apple і її системи інтернет-телефонії FaceTime, оскільки вона постачається через майданчики оператора China Unicom, що займається продажем Apple iPhone у Китаї.