Китай уперше в своїй історії провів стикування модулів на орбіті

Поділитися
Китайський безпілотний космічний корабель "Шеньчжоу-8" провів у ніч на четвер перше в історії КНР автоматичне орбітальне стикування із запущеним 29 вересня орбітальним модулем "Тяньгун-1". Репортаж про стикування передавав у прямому ефірі канал новин китайського телебачення CCTV - 13.

"Шеньчжоу-8" стартував у вівторок з космодрому Цзюцюань на північному заході КНР за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2F" ("Великий похід-2F").

Стикування проводилося на висоті 343 кілометри від поверхні Землі. Китай став третьою після США і Росії країною, що здійснила автоматичне орбітальне стикування двох космічних апаратів.

Орбітальний модуль "Тяньгун-1" є прототипом майбутньої китайської космічної станції, виведення якої на орбіту очікується після 2020 року. Він має один стикувальний вузол, а також устаткування для життя і роботи групи космонавтів упродовж 20 діб. Термін життя модуля на орбіті - два роки.

У 2012 році до модуля "Тяньгун-1" будуть запущені ще два космічні кораблі - "Шеньчжоу-9" і "Шеньчжоу-10", при цьому планується що як мінімум один з них буде пілотованим і до його складу екіпажа буде включена жінка.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі