У доповіді Конгресу, названій «Іноземні шпигуни крадуть американські таємниці у кіберпросторі», спецслужби публічно звинуватили Китай і Росію в тому, що вони несуть відповідальність за кібершпіонаж, відзначає журналістка Елен Накашіма. Документ підготовлено канцелярією директора національної контррозвідки - відомством, яке бореться зі шпигунством, спрямованим проти США.
Згідно з доповіддю, у 2009-2011 роках іноземні викрадачі технологій - від розвідок до хакерів-одинаків - активізували свої зусилля. «Серед злодіїв є й союзники США - ізраїльтяни і французи прагнуть заволодіти американськими комерційними таємницями», - пише газета, посилаючись на колишніх американських чиновників.
«Китайські елементи - найактивніші і найбільш наполегливі у світі економічні шпигуни», - сказано в доповіді, що базуэться на дослідженні 14 спецслужб США. Також йдеться, що «розвідслужби Росії здійснюють низку дій, аби заволодіти економічною інформацією і технологіями об'єктів шпигунства у США».
Сотні мільярдів доларів на рік - таким, за оцінками відомства, є збиток від крадіжок державних таємниць, технологій та інтелектуальної власності з комп'ютерів американських державних органів, корпорацій і наукових інститутів. «У період спаду в американській економіці ця крадіжка інформації спонукала чиновників назвати країни, які займаються кібершпіонажем, щоб отримати економічні переваги», - відзначає газета.
«Росіяни діють дуже тихо і дуже вміло» у сфері кібершпіонажу, зауважив Джоель Ф.Бреннер, колишній директор національної контррозвідки. «Але якщо говорити про непохитність і суто кількісні показники, то китайці не мають собі рівних», - додав він.