У ході дослідження вчені порівняли структуру тканин кісток і зчленувань кисті руки у Australopithecus sediba, інших видів австралопітеків, а також неандертальців і сапієнсів. Останки, які вивчалися в ході дослідження, датувалися періодом від трьох мільйонів до 12 тисяч років тому.
Виявилося, що структура перших фаланг у Australopithecus sediba вказувала на використання руки для лазіння. Будова суглобів великого пальця говорить про те, що руку використовували для більш тонких маніпуляцій. Вчені вважають, що ця риса свідчить про поступовий перехід австралопітеків від лазіння по деревах до прямоходіння і використання рук для інструментальної діяльності.
"Внутрішня структура кісток дозволяє виявити приховані дані про поведінку давніх родичів людини. Ми були вражені, виявивши у Australopithecus sediba такий незвичайний для австралопітеків характер використання рук. Скам'янілості розкривають все нові і нові форми різноманітних способів пересування і взаємодії з оточуючим світом, які випробували наші предки", - заявила одна з авторів роботи Трейсі Ківелл.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені виявили в Танзанії понад 400 скам'янілих людських слідів, які являють собою найбільшу колекцію відбитків ніг людей, коли-небудь знайдену в Африці. Сліди були знайдені в затверділому вулканічному осаді.