Кількість випадків раку у людей віком до 50 років збільшилась на 80% – вчені

Поділитися
Кількість випадків раку у людей віком до 50 років збільшилась на 80% – вчені Число випадків захворювання на рак у молодих людей стрімко зростає © depositphotos/Hriana
До 2030 року це число може зрости ще на 20%.

Вчені з Медичної школи Чжецзянського університету, Кембриджського університету, Школи громадської охорони здоров'я Гарвардського університету, Університету Единбурга та інших інститутів провели масштабне дослідження, яке показало, що за 30 років кількість випадків захворювань на рак у людей молодших за 50 років зросла на 80%. Як повідомляє The Guardian, кількість випадків захворювання зросла з 1,82 мільйона в 1990 до 3,26 мільйона в 2019 році.

Кількість випадків смерті від раку для дорослих віком 30, 40 років або молодше зросла на 27%. Зараз від раку щороку помирає понад мільйон людей віком до 50 років.

Причини цього зростання поки що назвати складно. За словами експертів, до них належать погане харчування, вживання алкоголю та куріння, а також малорухливий спосіб життя та ожиріння.

«З 1990 року захворюваність та смертність від раку на ранніх стадіях суттєво зросли у всьому світі. Заохочення здорового способу життя, включаючи здорове харчування, обмеження споживання тютюну та алкоголю та відповідну активність на свіжому повітрі, може знизити кількість випадків раку на ранніх стадіях», - йдеться у дослідженні.

Попередні дослідження показали, що захворюваність на рак у дорослих до 50 років зростає в різних частинах світу за останні кілька десятиліть. У новому дослідженні вчені вперше зосередили свою увагу на проблемі в глобальному масштабі та ризиках для молодих людей.

Вчені проаналізували дані з 204 країн, що охоплюють 29 типів раку. Вони вивчили нові випадки, випадки смерті, наслідки для здоров'я та супутні фактори ризику для людей віком від 14 до 49 років. Набір даних охоплював період із 1990 по 2019 рік.

У 2019 році кількість нових випадків раку серед людей молодше 50 років становила 3,26 мільйона, що на 79% більше, ніж у 1990 році. На рак молочної залози припадає найбільша кількість випадків захворювання та пов'язаних з ним смертей: 13,7 та 3,5 на кожні 100 тисяч населення планети відповідно.

У 2019 році від раку померло загалом 1,06 мільйона людей віком до 50 років, що на 27% більше, ніж у 1990 році. Найчастіше на рак хворіли жителі Північної Америки, Океанії та Західної Європи, а найбільша кількість смертей була зареєстрована в Океанії, Східній Європі та Центральній Азії.

Грунтуючись на тенденціях, що спостерігаються за останні три десятиліття, дослідники підрахували, що до 2030 року глобальна кількість нових випадків раку з раннім початком і пов'язаних з ними смертей зросте ще на 31% і 21% відповідно, причому найбільшого ризику схильні люди у віці 40 років.

Раніше вчені виявили, що природний цукор може сприяти хіміотерапії при лікуванні раку. Манноза здатна викликати «синдром медоносної бджоли» у ракових клітинах, уповільнюючи їх зростання і роблячи їх більш уразливими для атаки.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для постановки будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі