Холодні планети розташовані по всій галактиці Чумацький Шлях — вчені

Поділитися
Холодні планети розташовані по всій галактиці Чумацький Шлях — вчені Розподіл холодних планет в галактиці © Osaka University
Такі планети можуть існувати так далеко в галактиці, де їх не чекали побачити вчені.

Команда вчених з японського Університету Осаки та з NASA провели дослідження, щоб визначити, як ймовірність розміщення планети змінюється в залежності від її відстані від центру галактики, повідомляє Phys.org.

У галактиці Чумацький Шлях вчені вже виявили більше тисячі планет, які знаходяться в 100 000 світлових років, що значно ускладнює дослідження галактичного розподілу планет.

Для цього вони використовували комбінацію наукового моделювання і спостережень. Вони проводили спостереження, які ґрунтувалися на гравітаційному мікролінзуванні, при якому планети діють як лінзи, викривляючи й збільшуючи світло далеких зірок.

Цей ефект астрономи використовували для того, щоб виявити холодні планети, наприклад, такі, як Юпітер і Нептун, по всьому Чумацькому Шляху, від галактичного диску до галактичного балджу (скупчення зірок в центральній зоні спіральної галактики, яке має кулясту форму) - до центральної області нашої галактики.

Вчені стверджують, що метод гравітаційного мікролінзування є єдиним способом для вивчення розподілу планет в Чумацькому Шляху. Але все одно їм важко виміряти відстань до планет, які розташовані далі, ніж 10 000 світлових років.

Однак порівнявши розподіл планет під час мікролінзування і з тим, що отримали за допомогою галактичної моделі, вчені здобули дані про розподіл планет в галактиці.

Таким чином, вони змогли підтвердити теорію про те, що планетарний розподіл не сильно залежить від відстані від центру Галактики. Холодні планети, які знаходяться далеко від своїх зірок, існують по всьому Чумацькому Шляху.

Це також відноситься і до галактичного балджу, центральній частині галактики, де навколишнє середовище досить відрізняється від того, яке існує біля Сонця, де присутність планет довгий час залишалася під сумнівом.

Провідний автор дослідження Наокі Косімото пояснює, що зірки в області галактичного балджу значно старші й розташовані набагато ближче один до одного, ніж зірки навколо Сонця.

В результаті, їхнє дослідження може покращити розуміння того, як формуються планети, і можливо, дасть більше знань про історію утворення планет в нашій галактиці Чумацький Шлях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що астрономи описали потенційно населений організмами тип екзопланет Hycean. На таких екзопланетах, оточених щільною водневою атмосферою, може бути життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі