Хакери зламали російський Яндекс і виклали частину його вихідного коду в мережу. Як повідомляє «Медуза», загальний архів злитих файлів у стислому вигляді становить 44,7 гігабайти.
У мережу утекли, зокрема, фрагменти коду "Яндекс.Карт", "Яндекс.Діректа", "Яндекс.Почти", "Яндекс.Таксі" і самого пошукового движка. Розробник Арсеній Шестаков повідомив, що в архіві є лише вміст репозиторіїв git, а персональні дані відсутні. Також в архіві є кілька ключів API, але, мабуть, вони тестові. Він також додав, що усі файли датуються 24 лютого 2022 року. За словами Шестакова, витік важливий, оскільки «Яндекс» є однією з найбільших IT-компаній Росії, його злам можна порівняти зі зламом Google у США.
Автор публікації архіву стверджує, що викрав дані у липні минулого року.
В "Яндексі" витік підтвердили, але стверджують, що опубліковано старі коди. У компанії також стверджують, що витік ніяк не загрожує безпеці користувачів і не завадить працездатності системи.
За даними росЗМІ, витік стався з вини одного з колишніх співробітників компанії.
Нещодавно Королівську пошту Великої Британії атакував вірус-вимагач, розроблений російськими хакерами, який призвів до серйозних збоїв у роботі. Атака торкнулася комп'ютерних систем, які пошта використовує для відправки за кордон.