Вчені за допомогою телескопа «Хаббл» отримали знімок галактики NGC 105, що знаходиться на відстані 215 мільйонів світлових років від Землі у сузір'ї Риб. Як повідомляється на сайті обсерваторії, здається, що галактика знаходиться в процесі злиття зі своєю сусідкою, але це лише ілюзія.
Насправді об'єкт, розташований боком до спостерігача, знаходиться набагато далі і все ще погано вивчений астрономами. Зазначається, що такі ілюзії часто спостерігаються в астрономії. Наприклад, зірки в сузір'ях можуть бути на великих відстанях одна від одної, але для спостерігачів із Землі утворювати візерунки.
Вчені відзначають, що в NGC 105 міститься два класи об'єктів, які досліджує «Хаббл» - цефеїди та наднові. Цефеїди – це особливий клас пульсуючих зірок, а наднові – вибухи, якими закінчуються життя масивних світил. Обидва класи об'єктів мають передбачувану світність і допомагають дослідникам визначати відстані в космосі.
Нещодавно астрономи ще раз ретельно виміряли відстань до вибраних галактик, включаючи NGC 105, щоб визначити, з якою швидкістю розширювався Всесвіт після Великого вибуху. Ця величина відома як стала Хаббла. Вони отримали результати, які розходяться із прогнозами найбільш широко прийнятої космологічної моделі. Імовірність помилки при вимірах становить лише один шанс на мільйон.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Телескоп "Хаббл" був виведений на орбіту 24 квітня 1990 року екіпажем корабля багаторазового використання "Діскавері" і відтоді передав на Землю мільйони унікальних знімків, які значно розширили уявлення вчених про будову та походження Всесвіту. За чверть століття апарат провів 1,2 мільйона цільових спостережень за 38 тисячами космічних об'єктів, на підставі яких було підготовлено близько 13 тисяч наукових праць. За словами експертів, "це робить його одним із найефективніших наукових інструментів в історії".