За 10 років Канада планує виділити 1,75 млрд канадських доларів (близько 1,3 млрд американських), щоб створити в країні мережу широкосмугового інтернету, що покриває абсолютно всю територію, повідомив на прес-конференції в Оттаві прем'єр-міністр Джастін Трюдо, передає "Укрінформ ".
"Канадський уряд направляє 1,75 млрд доларів до Фонду універсального широкосмугового інтернету. Кошти з цього фонду будуть використовуватися для розвитку інфраструктури по всій країні, але майже виключно в сільських і віддалених регіонах", - сказав прем'єр Канади.
"Для далеких регіонів, в тому числі на Півночі, ми домовилися з компанією Telesat за 600 млн доларів розширити можливості супутникового інтернету", - заявив Трюдо.
Як заявила міністр сільського регіонального розвитку Канади Маріам Монсеф, про більшу частину коштів з інтернет-фонду говорили ще в 2019-му, проте Держбюджету 2020 го коректували через пандемію коронавируса.
Як заявили в канадській Комісії по радіо, телебаченню і телекомунікацій, менше 50% жителів сільських регіонів країни мають доступ до швидкісного інтернету.
Тим часом технологічний гігант Microsoft заявив про спроби російських і північнокорейських хакерських груп провести кібератаки на ряд фармацевтичних компаній і розробників вакцин проти коронавируса COVID-19. Хакерськими групами були пов'язаний з Росією Strontium (також відомий як Fancy Bear) і дві північнокорейські групи - Zinc і Cerium.
Більшість кібератак припинили за допомогою програмних продуктів Microsoft.
Раніше США і деякі їхні західні союзники в цьому році звинувачували Росію, Китай і Іран в хакерських атаках на організації, які розробляють вакцину від коронавируса.