Кабмін виділив кошти на придбання наукового судна для дослідження Антарктиди

Поділитися
Кабмін виділив кошти на придбання наукового судна для дослідження Антарктиди Українським дослідникам є чим зайнятися в південних широтах © New Scientist
Це буде першим придбанням такого роду за останні двадцять років

Вперше за останні майже 20 років Україна здійснить власну наукову експедицію в Антарктику: Кабінет міністрів виділив кошти на придбання наукового океанського судна льодового класу - це буде початком відродження океанського наукового флоту України. Відповідне рішення було прийнято урядом 20 листопада.

Про це повідомили спільно Національний антарктичний науковий центр та Міністерство освіти і науки.

Очікується, що угоду про придбання судна буде укладено до кінця 2019 року, а в 2020 відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором. На купівлю судна уряд виділив 252 мільйони гривень.

"Для нас це велика перемога. Придбання Україною судна такого класу дозволить нам бути більш самостійними в дослідженні Світового океану, яке на рівних із дослідженнями Космосу є наразі одним із пріоритетів світової науки. Це нові можливості для наших науковців вже з наступного року. А ще це можливість будувати більш сміливі стратегічні плани досліджень в Антарктиді та Арктиці. Зараз якраз завершується підготовка програми полярних досліджень України на 2021-2030 роки, де ми вже врахуємо наявність власного судна", – зазначила Міністр освіти і науки Ганна Новосад.

Очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий пояснив, що з кінця 20 століття Україна не має суден необхідного класу, які дозволили б вести дослідження у Світовому океані та надавати підтримку антарктичним дослідженням на станції "Академік Вернадський".

"Власне, сьогодні майже 20 років з часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 рр.). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише минулого року почали дещо робити з борту риболовних суден, які звісно ж не є повноцінними "плавучими лабораторіями". Купівля власного судна і відновлення наукових рейсів надзвичайно посилюють наші наукові можливості. Також ми зможемо утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту. І, до речі, буде дуже символічно до 25-річчя нашої станції "Академік Вернадський" нарешті прийти на неї на власному судні", – розказав директор НАНЦ Євген Дикий.

Відновлення рейсів також є актуальним з точки зору політики та економіки. Адже Україна має міжнародні зобов'язання щодо вивчення Південного океану і веде там успішний риболовний промисел.

На придбання судна Уряд виділив до 252 млн гривень.
"Це той максимум, на який ми можемо розраховувати, але ми працюватимемо над тим, щоб вкластись у меншу суму і заощадити державні кошти", – пояснив Євген Дикий.

1 жовтня, стартував конкурс з відбору команди полярників в 25-ту Українську антарктичну експедицію на станцію "Академік Вернадський". Для експедиції планують набрати 12 осіб, повідомили на сайті Національного антарктичного наукового центру.

До 25-ї Української антарктичної експедиції 2020-2021 років буде багато уваги, тому що в наступному році весь світ буде відзначати 200-річчя відкриття Антарктиди. Також Україна відзначатиме першу чверть століття станції.

Згідно з повідомленням, для експедиції потрібні: семеро вчених, лікар, кухар, дизеліста-електрик, системний механіки системний адміністратор зв'язку. Науковці повинні працювати за такими напрямками досліджень: геолого-геофізичні; гідрометеорологічні та океанографічні; геокосмические; біологічні.

Серед загальних вимог до кандидатів - відсутність хронічних захворювань і протипоказань до роботи в умовах Антарктиди, володіння іноземною мовою, неконфліктність і комунікабельність.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі