Європейський супутник згорів у атмосфері над Тихим океаном

Поділитися
Європейський супутник згорів у атмосфері над Тихим океаном Супутник згорів у атмосфері © European Space Agency
Він не завдав жодної шкоди Землі.

Європейський супутник ERS-2 повторно увійшов у атмосферу Землі та згорів у ній. Як повідомляє Європейське космічне агентство (ESA), про заподіяння будь-якої шкоди падінням його уламків невідомо.

Супутник European Remote Sensing satellite (ERS-2) був запущений майже 30 років тому, у квітні 1995 року. Разом зі своїм «братом» ERS-1 він передавав дані про поверхню суші Землі, температуру океану, озоновий шар і протяжність полярних льодів. Крім того, він здійснював моніторинг та допомагав при ліквідації стихійних лих.

«Супутники ERS надали потік даних, який змінив наш погляд на світ, у якому ми живемо. Вони надали нам нову інформацію про нашу планету, хімію нашої атмосфери, поведінку наших океанів та вплив діяльності людства на наше довкілля, створюючи нові можливості для наукових досліджень та додатків», - заявила директор програм спостереження Землі ESA Сімонетта Челі.

Спочатку планувалося, що ERS-2 прослужить три роки, але він працював значно довше. Рішення про його виведення з орбіти було ухвалено у 2011 році через стурбованість щодо небезпеки, яку несе космічне сміття на орбіті.

З того часу висота супутника постійно знижувалася, і 21 лютого він досяг висоти в 80 кілометрів, коли опір атмосфери став настільки сильним, що він почав розвалюватися на частини.

Повторне входження ERS-2 в атмосферу було «природним». Він витратив своє паливо ще під час сходу з орбіти, щоб знизити ризик внутрішньої несправності, через яку він міг би розвалитися на частини ще до входу в атмосферу. Але через це «поведінкою» супутника під час сходження в атмосферу було неможливо управляти, і єдиною силою, що сприяє його спуску, був непередбачуваний атмосферний опір.

Нагадаємо, нещодавно NASA довелося відкласти вихід своїх астронавтів у відкритий космос, через шмат космічного сміття, яке підійшло небезпечно близько до МКС. Це був фрагмент розгінного блоку "Фрегат", який пролетів на відстані лише 400 метрів від станції.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі