Ізраїль міг випадково почати колонізацію Місяця тихоходками

Поділитися
Ізраїль міг випадково почати колонізацію Місяця тихоходками Тихоходки могли вціліти під час аварії ізраїльського місяцеходу © Lenta.ru
На борту ізраїльського місяцеходу перебувала капсула з тихоходками в стані анабіозу.

Перший приватний місяцехід"Берешит", який розбився при посадці на супутник Землі в квітні цього року, міг залишити на Місяці не тільки слід від зіткнення, але і принести на нього живих істот. Він містив капсулу з бібліотекою людських знань, між пластинами яких знаходилися тихоходки в стані анабіозу, повідомляє "Популярная механика".

На 25 нікелевих дисках розміром приблизно рівних DVD записана вся англомовна "Вікіпедія", десятки тисяч книг і навіть розгадки трюків фокусників. Більша частина інформації зберігається в цифровому вигляді, однак перші чотири шари зберігають дані, необхідні для розшифровки основних. Крім того, капсула містила також біологічний матеріал, який демонструє різноманіття генетичного матеріалу мешканців Землі. А на плівку, яка оточує "Місячну бібліотеку", нанесли кілька тисяч висушених тихоходок. Ці створіння здатні виживати навіть у найбільш екстремальних умовах, тому могли зберегтися і на Місяці.

Вчені не знають, чи збереглася капсула після удару місяцеходу про поверхню Місяця, з'ясувати це зможуть тільки майбутні дослідники супутника Землі. Разом з тим, метаболічні процеси в тілах тихоходок тривають навіть у стані анабіозу, тому вони не можуть бути єдиними живими істотами на Місяці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Місяцехід був запущений 22 лютого за допомогою ракети Falcon 9. Після запуску він здійснив виток навколо Землі по еліптичній орбіті і провів перевірки роботи всіх своїх приладів. Відразу після запуску з'ясувалося, що захисний козирок зоряного датчика не функціонує належним чином, через що були випадки його засліплення сонячним світлом. Проблему вдалося усунути і 24 лютого зонд включив свої двигуни на 30 секунд в рамках першого маневру корекції орбіти, проте наступне заплановане включення двигунів 25 лютого не відбулося - прямо перед маневром бортовий комп'ютер несподівано перезавантажився.

Разом з тим, інженерам місії вдалося визначити джерело збою і усунути проблему, передавши зонду необхідні команди. 28 лютого "Берешит" включив двигуни на чотири хвилини.

Апарат повинен був здійсниит посадку на Місяць 11 квітня, але на висоті 149 метрів від поверхні його головний двигун раптово відключився і відбулося перезавантаження бортового комп'ютера.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі