Вчені з Рокфеллерівського університету провели експерименти на дрозофілах і показали, як на них впливає ізоляція. Так, ці досліди показали, що вже після тижня ізоляції плодові мушки починають їсти більше необхідної кількості і менше спати, повідомляє Naked science.
Дрозофіли - соціальні комахи, вони живуть і добувають їжу групами і разом сплять. В середньому вони витрачають на сон 16 годин на добу, включаючи довгий нічний сон і короткий - денний. У ході нового дослідження вчені вирішили перевірити, як мушки реагують на різні умови «карантину».
Дрозофіл ізолювали на тиждень групами різного розміру, аж до пар. І це ніяк на них не впливало. Але якщо ж мушка виявлялася в ізоляції на самоті, вона починала переїдати і менше спати.
Вчені з'ясували, що за зміну в поведінці відповідальні пептидергічні (Р2) нейрони, пов'язані з регуляцією фізіологічних процесів. Придушення їхньої активності вело до відновлення нормального сну і харчування навіть у соціально депривованих дрозофіл. Штучна стимуляція Р2-нейронів викликала ці ефекти у мушок вже після дня в ізоляції, але не чинила впливу на дрозофіл, що залишаються в колективі.
Реакція на ізоляцію, яка проявляється в переїданні і недосипі, характерна для багатьох тварин. Причини цього вченим до кінця невідомо. Ймовірно, це є реакцією на стрес в стані невизначеності майбутнього. Розлука з побратимами тварина реагує на це, готуючись до нових негараздва і випробувань і намагаючись наїстися наперед. При цьому тривога знижує тривалість і якість сну.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше датські вчені заявили про те, що карантинні обмеження, покликані стримати поширення коронавірусу, можуть привести до нової епідемії - ожиріння. За їхніми словами, стрес, занепокоєння про економічне благополуччя, обмеження руху і соціальне дистанціювання спричинять зростання кількості людей з надмірною масою тіла.