Італійський дослідний центр розповів про терміни старту продажів вакцини від коронавірусу

Поділитися
Італійський дослідний центр розповів про терміни старту продажів вакцини від коронавірусу Вакцину від коронавірусу можуть почати продавати вже в січні © 112.ua
Вакцина може надійти в продаж вже в січні.

Президент італійського дослідного центру Irbm of Pomezia П'єро Ді Лоренцо заявив про те, що вакцина ChAdOx1 може надійти в продаж вже в січні 2021 року. Вакцина проти вірусу SARS-CoV-2 розробляється вченими з Дженнеровського інституту при Оксфордському університеті у співпраці з британською фармацевтичною компанією AstraZeneca і італійським центром, повідомляє Naked science.

ChAdOx1 створена на основі аденовірусу шимпанзе, який містить повнорозмірний структурний поверхневий глікопротеїн (S-білок) SARS-CoV-2 з лідерної послідовності активатора плазміногену. На даний момент вона проходить третю фазу клінічних досліджень, в яких бере участь 10 тисяч осіб. Закінчення третьої фази намічено на вересень, до досліджень залучать 30 тисяч осіб з США, дві тисячі жителів Південної Африки і п'ять тисяч жителів Бразилії. За словами Ді Лоренцо, спочатку буде проведена вакцинація людей, які перебувають у групі ризику зараження коронавірусом.

Згідно з існуючими домовленостями, вакцина спочатку з'явиться в Італії та Великій Британії, а потім – у Нідерландах, Франції та Німеччині. Відзначається, що Британія вже замовила 100 тисяч доз вакцини. Ді Лоренцо також упевнений, що вакцинація піде швидкими темпами і «протягом 12 місяців планета буде захищена».  Комерційна ціна вакцини складе близько двох-трьох євро.

З 23 квітня по 21 травня 543 добровольцям у віці від 18 до 55 років ввели ChAdOx1 у вигляді одноразової ін'єкції у дельтоподібний м'яз (ще 534 людини отримали MenACWY, використану в якості вакцини-компаратора). «Не було серйозних побічних ефектів, пов'язаних з ChAdOx1. Спайк-специфічні Т-клітинні відповіді досягли максимуму на 14-й день. Рівень антитіл IgG проти SARS-CoV-2 зростав до 28-го дня і посилювався після другої дози. Після бустерної дози у всіх випробовуваних спостерігалася нейтралізуюча активність», — йдеться в доповіді вчених.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше Індія почала свої перші випробування на людях нової вакцини проти коронавірусу. За рівнем смертності від COVID-19 країна залишається на третьому місці після США і Бразилії.  

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі