Геомагнітна буря початку вересня 1859-го була і залишається найпотужнішою за всю історію спостережень. "Сонячний супершторм" призвів до колосального корональному викиду маси, який швидко досяг орбіти Землі і викликав полярні сяйва - вони були видні навіть на Кубі. За деякими даними, вони могли спостерігатися і ще південніше - у Мексиці, - однак цьому досі не було знайдено надійних свідчень.
У ході нового дослідження вчені виявили нотатки, які були опубліковані в газеті La Sociedad за 12 вересня 1859 року: "До години ранку червоне світло запалилося в сузір'ї, відомому як Сім Кіз (або Плеяди). <...> воно відбивалося на міських мурах і будівлях, помітно підсвічуючи вулиці. З'явившись на півночі, білі потоки світла розширювалися і були схожі на промені Сонця на світанку".
Дослідникам вдалося виявити свідчення того, що полярні сяйва спостерігалися у семи регіонах Мексики. Через Громадянську війну, що тривала тоді в Мексиці, академічні журнали не висвітлювали цю подію, тому повідомлення до цих пір залишалися поза полем зору істориків науки.
У 2015 році полярне сяйво було зафіксовано на більшій частині Центральної Європи і в США. Подібне явище було викликано високою активністю Сонця.