Індська цивілізація вважається третьою за часом появи давньосхідною цивілізацією. Їй передували тільки Єгипетська та Месопотамська. Разом з тим, в період розквіту Індська цивілізація була найчисельнішою, чисельність її населення становила близько п'яти мільйонів осіб.
Дослідники також звернули увагу на надзвичайну "живучість" цивілізації: її занепад настає тільки після 1900 року до нашої ери, що пов'язують з кліматичними змінами. Разом з тим, вчені помітили, що представники Індської цивілізації вміли боротися з природними катаклізмами краще, ніж представники інших культур.
Тепер же вчені провели розкопки поблизу міста Ракхігархі – одного з найбільших міст Індської цивілізації. Дослідники звернули увагу на спосіб обробки сільськогосподарських культур. Як з'ясувалося, мешканці долини річки Інд вирощували кілька видів злаків та овочів одночасно. Проаналізувавши наявні дані по всім великим містам Індської цивілізації, вчені з'ясували, що всі вони перебували в кліматичних зонах, де сезони дощів в літній і зимовий періоди перетиналися. Іншими словами, якщо влітку урожай не вдався, то положення рятували зимові культури. Саме це, на думку вчених, і дозволило цивілізації проіснувати так довго.
Раніше повідомлялося про те, що вчені розкрили таємницю зникнення цивілізації острова Пасхи. На думку вчених, загадкова цивілізація, яка залишила після себе безліч кам'яних бовванів, не могла зникнути в результаті військового конфлікту.