Інженери навчили електроніку "потіти" для охолодження

Поділитися
Інженери навчили електроніку "потіти" для охолодження Матеріал виділяє вологу при нагріванні © N+1
Покриття збирає вологу з повітря і випаровує при нагріванні.

Вчені з Шанхайського університету транспорту придумали новий спосіб охолодження електроніки. Інженери розробили спеціальне покриття, яке збирає вологу з повітря, а потім випаровує її при нагріванні, повідомляє N+1.

Система, створена вченими, віддалено нагадує потовиділення у ссавців. Дослідники використали металорганічні каркасні структури (MOF). Це композити, які складаються з наноскопічних частинок полімерів і металів. У них багато мікропор і, по суті, з цього матеріалу виготовляють дуже ефективні губки, які здатні набирати з повітря вологу самі по собі. Раніше вже висловлювалися ідеї добувати вологу з повітря в пустельних районах за допомогою таких композитів, але їхня висока ціна за грам поки не дозволяє зробити цю технологію масовою.

Інженери покрили поверхні, що нагріваються, MOF. При малому навантаженні на процесор матеріал збирає вологу з повітря, а при нагріванні рідина починає випаровуватися, не даючи пристрою нагріватися ще більше.

Вчені вже перевірили свою розробку. Для цього вони покрили пластину площею 162 сантиметрів менше ніж 0,3 грамами MOF. За рахунок малої кількості матеріалу, що використовується, ціна не сильно збільшується, зате час нагріву пластини до 60 градусів Цельсія порівняно з непокритою при товщині шару 198 мікрометрів подвоївся з п'яти хвилин до одинадцяти. Якщо збільшити товщину шару до 516 мікрометрів, час нагріву складає вже 19 хвилин. При цьому матеріал швидко набирає воду, самостійно перезаряджається при виключенні нагріву і потім знову готовий до роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше інженери студії створили прототип кімнати, яка здатна без проводів заряджати техніку, що знаходиться всередині неї. При цьому, заряджати в кімнаті можна як мобільні, так і побутові пристрої.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі