Для свого експерименту вчені вибрали простий 3D-принтер, який друкує об'єкти за допомогою пошарового наплавлення (FDM). Принтер розрахований на друк полілактидом, однак сам по собі цей матеріал має вкрай низьку іонну провідність і не підходить для створення акумулятора, тому інженерам довелося модифікувати склад матеріалу друку.
Спочатку принтер друкує шар з провідного графенового филаменту для 3D-принтерів, який виступає в якості токозбірника. На ньому друкується анод з суміші полілактида, графена і титанату літію, зверху розташовується камера для електроліту, який друкується з чистого полілактида, а над ним катод з суміші полілактида, манганата літію і багатошарових вуглецевих нанотрубок. На останньому кроці принтер друкує другий токозбірник з метал-полімерного композитного филамента.
Для того, щоб перевірити ефективність свого методу, інженери роздрукували два пристрої-прототипу. Один з них являє собой кільцеподібний браслет з вигнутим акумулятором, здатним живити світлодіод протягом хвилини. Другий прототип - це сонячні окуляри із змінною прозорістю. В одній з дужок розташований акумулятор, а спереду розташовується рідкокристалічна панель, яка стає непрозорою при подачі струму з акумулятора.
Раніше повідомлялося про те, що американські дослідники розробили 3D-принтер, що другує склом. У бункер принтера, який підтримує температуру близько 500 градусів Цельсія, поміщається скло, яке потім пропускається через спеціальне сопло, зроблене з кераміки. Температура нагрівання контролюється вручну для того, щоб забезпечити рівномірне розжарення нитки і створити умови, при яких скло буде охолоджуватися рівномірно.