Індонезія заборонила продажі смартфонів Google Pixel та iPhone 16

Поділитися
Індонезія заборонила продажі смартфонів Google Pixel та iPhone 16 © freepik/jcomp
Уряд вимагає 40% місцевого змісту у смартфонах, що продаються в Індонезії

Індонезія заборонила продажі смартфонів Google Pixel через невідповідність вимогам до змісту місцевого контенту. Міністерство промисловості Індонезії заявило, що телефони Google не можуть продаватися доти, доки вони не відповідатимуть правилам, які вимагають 40 % місцевого контенту в смартфонах, що продаються в Індонезії.

Про це повідомляє видання TechCrunch.

Представник міністерства промисловості Фебрі Хендрі Антоні Аріф повідомив місцевим журналістам, що Google має отримати сертифікат на місцевий вміст, перш ніж відновити продажі.

Заборона послідувала за тим, як минулого тижня Індонезія заблокувала продажі iPhone 16 після того, як Apple не змогла виконати інвестиційні зобов'язання на суму 95 мільйонів доларів. Найбільші виробники смартфонів повинні виробляти пристрої, розробляти прошивки або інвестувати в місцеві інновації, щоб відповідати індонезійським правилам утримання.

Індонезійські правила вимагають, щоб 40% компонентів телефонів і планшетів вироблялися всередині країни. Ця вимога може бути виконана завдяки місцевому виробництву, розробці прошивки або прямим інвестиціям в інноваційні проєкти.

Компанії можуть виконувати цю вимогу різними способами. Samsung і Xiaomi, наприклад, створили виробничі потужності, а Apple вважала за краще відкрити академії розробників.

Регулювання, що здійснюється за допомогою системи сертифікації під назвою «рівень місцевого вмісту», є частиною ширшої промислової політики Індонезії, спрямованої на використання її великого споживчого ринку для розвитку внутрішньої економіки. Компанії, які не досягли цих порогових значень, стикаються з обмеженнями продажів.

Ні Google, ні Apple не входять до п'ятірки найкращих брендів смартфонів в Індонезії, згідно з даними маркетингових досліджень компанії Counterpoint.

Нагадаємо, 2023 року, за даними моїх джерел у Держмитслужбі, в Україну офіційно ввезли 241 856 айфонів, а джерела серед мобільних операторів повідомили, що українці 2023-го активували майже 950 тисяч новеньких айфонів. Усі ці гаджети їдуть повз митницю, але при цьому відкрито продаються по всій країні в яскравих магазинах, які, не ховаючись, торгують контрабандою.

Втрати бюджету лише при ввезенні такої кількості айфонів, тільки на митниці, становлять майже 7 млрд грн на рік.

Докладніше - у статті Катерини Радченко «Тіньовий бізнес вимагає у влади “дорожню карту”: Податкового кодексу йому вже недостатньо».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі