Індійський космічний апарат зняв хмари над вулканом Олімп на Марсі

Поділитися
Індійський космічний апарат зняв хмари над вулканом Олімп на Марсі © isro.gov.in
Висота вулкана становить 21,2 кілометра.

Олімп на Марсі вважався найвищою горою Сонячної системи
Олімп на Марсі вважався найвищою горою Сонячної системи

Індійський космічний зонд Mars Orbiter Mission отримав детальні фото однієї з найвищих гір Сонячної системи – вулкана Олімп, який розташовується на вулканічному плато Фарсида біля екватора Марса. Про це повідомляє прес-служба Індійської організації космічних досліджень.

Висота Олімпу становить 21,2 кілометри, а його альдери, жерла вулкана, - 60 і 90 кілометрів. Глибина воронки перевищує три кілометри. Тиск на вершині Олімпу складає всього 2% від рівня, який спостерігається на решті поверхні Марса.

Олімп довгий час вважався найвищою горою Сонячної системи. Він вище своїх найближчих конкурентів – Евересту і підводного вулкана Мауна-Кеа – у 2-2,9 рази. Нещодавно астрономи виявили більш високу гору – завдяки фотографіям зонда Dawn, який досліджував астероїд Веста, вчені помітили гору висотою 22 кілометри.

Читайте також: Марсохід Curiosity вперше "подивився" собі на спину

Станція Mars Orbiter Mission, або Mangalyaan, була запущена 5 листопада 2013 року, її вартість склала 74 мільйони доларів і стала рекордно низькою для апаратів подібного класу. Для Індії це перший запуск апарату до Марса і перший запуск космічного апарата до іншого планеті.

На апараті Mars Orbiter Mission масою 1,3 тонни встановлено близько 15 кілограмів наукового обладнання, що складається з п'яти приладів, у тому числі камери, що дозволяють отримувати зображення планети і її атмосфери, спектрометри та аналізатор частинок верхніх шарів газової оболонки Марса.

Раніше Mars Orbiter Mission надіслав на Землю фото Аравійської землі на Марсі. Аравійська земля є невеликою височиною, розташованою в Аравійському чотирикутнику. Останній представляє собою покриту кратерами місцевість. На думку вчених, Аравійський чотирикутник є найстарішим регіоном Марса.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі