Імунна відповідь після вакцинації від коронавірусу може бути пов'язана з віком

Поділитися
Імунна відповідь після вакцинації від коронавірусу може бути пов'язана з віком Рівень антитіл після вакцинації виявився пов'язаний з віком
Разом з тим, вакцинація захищає від тяжкого перебігу захворювання.

Американські вчені заявили про те, що існує зв'язок між віком і титрами нейтралізучих антитіл до класичного штаму і «бразильському» варіанту коронавірусу. За їхніми словами, люди похилого віку більш сприйнятливі до захворювання навіть після щеплення. Разом з тим, вакцинація все одно важлива, оскільки захищає від тяжкого перебігу COVID-19, повідомляє Naked science.

З грудня 2020 по лютий 2021 року в Орегонському університеті охорони здоров'я і науки провели поголовну прищепну кампанію серед співробітників, які і стали учасниками нового дослідження. Співробітники отримали вакцину Pfizer - BioNTech, дослідники брали у них зразки сироватки крові до першої дози і через два тижні після отримання другої.

Всього вчені перевірили дані по 50 людям, 54% з яких - жінки. Учасників дослідження розділили по групах, в залежності від віку. Біоматеріал у пробірках піддали дії Уханьского варіанту SARS-CoV-2 і гамма-штаму ( «бразильський»). У всіх випробовуваних спостерігалися стійкі нейтралізучі реакції проти вихідного штаму, але вони були слабші для «бразильського». Більш того, в обох випадках рівень антитіл був пов'язаний з віком. У наймолодшій групі - 20-29 років - титри імуноглобулінів до Уханьского типу SARS-CoV-2 були в 6,8 рази вищими в порівнянні з найстарішою групою (70-82 року), тобто зниження склало 85%.

«Початкові титри антитіл після вакцинації були негативно пов'язані з віком, що призвело до зниження здатності нейтралізувати SARS-CoV-2 in vitro. Титри проти гамма-штаму виявилися зниженими у всіх вікових груп, хоча різниця між групами була меншою (в 2,5 рази). За даними проміжних клінічних випробувань, вік не вважається визначальним фактором загальної ефективності вакцини. Проте недавні дослідження вакцинованого населення показали помітне зростання числа випадків Covid-19 саме серед щеплених людей похилого віку. Наші висновки узгоджуються з тим, що титри антитіл грають важливу роль в цьому спостереженні», - пишуть вчені.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, дослідження групи вчених з Британії показало, що більш довгий проміжок між двома щепленнями препаратом від Pfizer-BioNTech може гарантувати виникнення більшої кількості антитіл, які борються з коронавірусом.

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі