Вимирання пінгвінів пов'язано зі скороченням кількості морського льоду, що тане через глобальне потепління. Зникнення морського льоду впливає на птахів, оскільки вони живуть на ньому в ході дев'ятимісячного процесу розмноження, він також є для них місцем линьки і захисту від хижаків. Крім того, скорочення льоду впливає на харчові ресурси, необхідні для існування виду.
"Пінгвіни – це вид-індикатор, вони як канарка у вугільній шахті попереджають нас про наслідки змін клімату. Повідомлення говорить про те, що нам потрібно слухати пінгвінів і проводити політику, яка дозволить досягти Паризької угоди, і робити це зараз", - заявила Стефані Дженув'єр з Океанографічного інституту Вудс-Хол.
У ході дослідження Дженув'єр і її колеги провели комп'ютерне моделювання, яке дозволило їм простежити долю імператорських пінгвінів при трьох сценаріях: зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія, в межах двох градусів і якщо зміни клімату будуть йти так, як зараз.
Виявилося, що при збереженні нинішніх обсягів викидів, до 2100 року скоротиться 81-86% популяції пінгвінів, в залежності від їхьої здатності до пошуків нових будинків. При зростанні глобальної температури в межах 1,5 градусів Цельсія популяція скоротиться на 33%, а двох градусах Цельсія – на 44%.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше 11 тисяч вчених зі 153 країн світу заявили про настання "кліматичної надзвичайної ситуації". За їхніми словами, в разі, якщо існуючий порядок не буде переглянутий, не можна буде уникнути "невимовних людських страждань".