Ймовірність життя на найближчих екзопланетах перевірять за допомогою рентгену

Поділитися
Ймовірність життя на найближчих екзопланетах перевірять за допомогою рентгену Рентгенівська обсерваторія NASA «Чандра» має допомогти вченим з'ясувати, чи є у наших найближчих зірок екзопланети © NASA
Перевірка рівня рентгенівського випромінювання ще не гарантує відкриття життя на найближчих екзопланетах, проте допоможе майбутнім дослідженням розставити пріоритети для пошуків.

Група американських астрономів запланувала дослідження рентгенівського випромінювання на найближчих екзопланетах за допомогою космічної рентгенівської обсерваторії (телескопа) "Чандра", що належить агентству NASA, повідомляє Space.com.

За допомогою оцінки потужності рентгенівських променів та ультрафіолетового світла вчені збираються визначити, чи можливе на цих планетах життя, принаймні у відомому нам форматі.

«Не охарактеризувавши рентгенівські промені батьківської зірки планети, ми пропустили б ключовий елемент того, чи дійсно планета придатна для життя. Нам потрібно подивитися, які дози рентгенівського випромінювання отримують ці планети», – пояснює важливість дослідження астроном Бріанна Біндер із Каліфорнійського державного політехнічного університету.

На даний момент команда вивчила 57 прилеглих зірок, аналізуючи яскравість та енергію їхнього рентгенівського випромінювання, а також те, як швидко їхнє рентгенівське випромінювання змінюється через зоряні спалахи.

«Ми ідентифікували зірки, у яких рентгенівське радіаційне середовище потенційно населеної зони аналогічне або навіть м'якше за те, в якому розвивалася Земля. Такі умови можуть відіграти ключову роль у підтримці багатої атмосфери», – каже Сара Пікок з Університету Меріленду у Балтіморі.

За весь час пошуків вчені зареєстрували вже понад 5,500 екзопланет, тим часом є ще майже 10,000 кандидатів, які проходять оцінку. Передбачається, що у нашій галактиці Чумацький Шлях існують мільярди екзопланет.

«Ми не знаємо, скільки планет, схожих на Землю, виявлять за допомогою телескопів наступного покоління, але ми знаємо, що час спостереження за ними буде дуже дорогим. Ці рентгенівські дані допомагають пріоритизувати завдання, щоб якнайшвидше знайти планети, схожі на Землю», – прокоментував астробіолог Едвард Швітерман із Каліфорнійського університету в Ріверсайді.

Раніше інша група вчених об'єднала знімки, зроблені телескопом «Джеймс Вебб» та рентгенівською обсерваторією «Чандра» в одне зображення нейтронної зірки у Крабовидній туманності.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі