Вчені довели, що Людина флореська (Homo floresiensis), яка отримала назву "хоббіт" через свій малий ріст, є окремим видом давньої людини, а не кроманьонцем зі слідами виродження. До такого висновку вчені прийшли, зробивши аналіз зубів знайденої людини.
Рештки Людини флореської були знайдені в 2003 році на індонезійському острові Флорес в печері Ліанг Буа. Були виявлені кілька скелетів, чий вік складав 17-95 тисяч років. У ЗМІ цих істот відразу назвали "хоббітами", оскільки їхній зріст становив усього лише один метр. І хоча обсяг мозку Людини флореської був дуже малим, істоти могли обробляти кам'яні знаряддя.
Більше ніяких слідів Людини флорескої виявлено не було, що привело вчених до висновку про те, що знайдені рештки належать кроманьйонцям, які мали вроджені відхилення. У різний час вони вказували на такі порушення, як мікроцефалія, синдром Ларона, кретинізм та інші.
Вчені провели аналіз зубів Людини флореської і порівняли їх з зубами Homo habilis та Homo sapiens. Головною відмінністю зубів "хоббітів" була їх відносна простота у порівнянні зі зразками сучасної людини. Кликові премоляри були схожі із зубами жителів кінця плейстоцену. В цілому ж, будова зубів "хоббітів" мала багато спільного з будовою Homo erectus. Тому їх навряд чи можна вважати кроманьйонцями.
За припущенням вчених, "хоббіти" є представниками Homo erectus, які зменшилися через життя в умовах острівної ізоляції.
Раніше повідомлялося про те, що в печері 50 кілометрах від Йоханнесбурга були виявлені останки невідомого раніше виду давніх людей. Знайдений вид отримав назву Homo naledi - від слова "зірка" на місцевій мові сесото. Мозок Homo naledi був розміром з великий апельсин, вони мали струнке тіло, плечі, схожі на плечі сучасних мавп, і ноги, які нагадують за будовою ногу сучасної людини.