Засіб виявився потужним протираковим препаратом. У 1992 році був створений синтетичний аналог цієї речовини, який з тих пір використовується для терапії метастатичного раку молочної залози. Разом з тим, він дуже спрощений у порівнянні з оригіналом, тому має не всі його властивості.
Тепер же дослідникам, які створили спрощений аналог галихондрину B, вдалося повністю відтворити його в лабораторії. У роботі вчені представили всі етапи синтезу протиракового з'єднання. Вченим вдалося отримати 11,5 грама речовини з чистотою 99,81% і охарактеризувати спосіб її дії. Процес включає більше 100 реакцій, а вихід речовини склав менше 1%. Тобто, щоб отримати заповітні 11,5 грам речовини, ученим довелося витратити більше кілограма вихідної сировини.
Складність створення речовини пояснюється тим, що вона має 31 атом, з'єднаний з відмінним один від одного радикалами. Кожен з цих атомів повинен бути розташований строго в одному положенні, щоб з'єднання діяло і було безпечним для організму.
Раніше повідомлялося про те, що вчені запропонували лікувати рак за допомогою осиної отрути. Вчені виявили молекулу, яка має протиракові властивості, у складі отрути особливого підвиду ос, Polybia paulista, батьківщиною яких є Бразилія. МР1 атакує ракові клітини, не ушкоджуючи при цьому здорові, а зосереджуючи увагу на аномальному поширенні ліпідів у ракових клітинах.