"Хаббл" зробив знімок "невидимого" кластеру галактик

Поділитися
"Хаббл" зробив знімок "невидимого" кластеру галактик Кластер розташовується на відстані 6,6 мільярда років від Землі © spacetelescope.org
Знімок кластера був зроблений за домогою ефекту Сюняєва-Зельдовича.

Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок галактичного кластера PLCK G004.5-19.5, про існування якого до недавнього часу дослідники не здогадувалися. Знімок був опублікований на сайті телескопа.

Скупчення галактик знаходиться в сузір'ї Стрільця на відстані 6,6 мільярда світлових років від Землі. Скупчення було виявлено завдяки ефекту, який у 1969 році був передбачений Яковом Зельдовичем і Рашидом Сюняєвим. Тоді вчені помітили, що великі скупчення матерії будуть особливим чином впливати на те, як виглядає так зване мікрохвильове фонове випромінювання Всесвіту, своєрідна "луна" Великого Вибуху.

Велика галактика в центрі зображення – це найяскравіший об'єкт кластера. Вгорі ж можна помітити тонку гравітаційну дугу лінзи, яка діє на світло галактик і зірок позаду себе подібно до того, як скляна лінза викривляє світло.

Як відзначають дослідники, на знімку можна побачити кілька зірок, але, крім них, інші об'єкти на зображенні це далекі галактики.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі