"Хаббл" зробив знімок Альфи Центавра

Поділитися
"Хаббл" зробив знімок Альфи Центавра © spacetelescope.org
На знімку можна побачити Альфу Центавра А і Альфу Центавра В.

"Хаббл" отримав знімок Альфи Центавра
Вчені за допомогою телескопа "Хаббл" одержали знімок найближчої до Сонця подвійної зірки Альфа Центавра. Як повідомляється на сайті телескопа, на знімку можна побачити і Альфу Центавра А, і Альфу Центавра, які разом утворюють подвійну систему.

В зоряну систему також входить червоний карлик Альфа Центавра С, відомий як Проксима Центавра, у якого нещодавно була виявлена найближча до Сонячній системі землеподібна планета.

Система розташовується на відстані 4,3 світлових роки від Землі. Альфа Центавра А трохи більша за Сонце і належить до того ж класу G2, що і наша зірка. Альфа Центавра В трохи менше і відноситься до класу К1. Зірки обертаються навколо загального гравітаційного центру з періодом 80 років. Мінімальна відстань від них до центру більше відстані від Землі до Сонця в 11 разів.

Про відкриття землеподібної планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі