"Хаббл" зафіксував водяні гейзери на супутнику Юпітера

Поділитися
На Європі зафіксовано існування водяних гейзерів © NASA
Дослідники не виключають наявності життя на Європі.

Дослідники NASA за допомогою телескопа "Хаббл" зафіксували можливі водяні гейзери на Європі – найменшому із супутників Юпітера, які були відкриті Галілео Галілеєм.

На думку дослідників, океан Європи є одним з найбільш сприятливих місць для пошуку позаземного життя. Виявлення ж гейзерів свідчить про те, що космічним апаратам, які будуть досліджувати Європу, вдасться зібрати зразки води з океану супутника Юпітера без необхідності бурити його поверхню, повідомляється на сайті NASA.

Гейзери вириваються на висоту до 200 кілометрів, а потім вода з них опадає назад на поверхню Європи. Океан супутника містить у собі в два рази більше води, ніж на Землі, але вона захищена товстою і дуже холодною кригою, щільність якої невідома. Гейзери допоможуть зібрати зразки води з океану без необхідності бурити кригу.

Вчені спостерігали за Європою протягом 15 місяців, під час яких супутник 10 разів проходив транзитом по диску Юпітера, що дозволило дослідникам зареєструвати три нерегулярних випадки активності гейзерів.

Раніше вчені заявили про те, що солоний океан, який ховається під поверхнею Європи, схожий на своїх земних родичів за хімічним складом і фізичними властивостями. На думку дослідників, це означає, що океан може підтримувати існування життя, навіть незважаючи на відсутність вулканічної гідротермальної активності в ньому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі