Дослідники підкреслюють, що вперше за всю історію спостережень вдалося помітити випаровування елементів важчих за водень і гелій. Зазвичай, гарячі юпітери все ж досить холодні всередині, щоб конденсувати елементи, такі як магній і залізо, в хмари.
Але WASP-121b знаходиться настільки близько до материнської зірки, що температура зовнішніх шарів її атмосфери перевищує 2500 градусів Цельсія, тобто, в 10 разів вища, ніж температура атмосфери будь-якої іншої відомої планети.
"Важкі метали були помічені і на інших гарячих юпитерах, але в нижніх шарах атмосфери, тому не можна було сказати, випаровуються вони чи ні. Але на WASP-121b ми помітили магній і залізо так далеко від планети, що вони ніяк гравітаційно не пов'язані", - заявив один з учених Девід Сінг.
Дослідники вважають, що спостереження за WASP-121b дозволять простежити процес втрати планетою її первинної атмосфери.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили найяскравішу наднову зірку у Всесвіті. ASASSN-15lh у два рази яскравіша за зафіксований раніше максимум для наднових, в тисячі разів яскравіша за "нормальних" наднових і в 50 разів яскравіша за нашу галактику Чумацький Шлях.