Табличка була виготовлена близько 1700 років тому, коли Халуца була процвітаючим містом. Вона досягла розквіту в візантійський період, тоді її населення досягало восьми тисяч осіб. Місто було відоме як одна зі стоянок на Дорозі пахощів – торгівельному шляху, який сполучав Аравійський півострів, країни Середземномор'я і Месопотамію. По ньому з Південної Аравії та країн Африканського рогу везли ладан, мирру та спеції. Місто було зруйновано за часів Оттоманської імперії.
Протягом довгого часу Халуца згадувалася в безлічі свідчень, включаючи Мадабську карту – карту-полотно, яка була знайдена в візантійській церкви в Йорданії. Тепер же дослідникам вдалося знайти табличку, на якій була написана грецька назва міста – "Елуза" (Elusa).
За словами дослідників, табличка була знайдена недалеко від будови, яка могла бути великими термами. Вони припускають, що вона була виготовлена в період правління римського імператора Діоклетіана. Ймовірно, її зробили в той час, коли X римський легіон перевели з Палестини в Акабу, на узбережжі Червоного моря.
Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.