Ми вже бачимо, що алгоритми таких платформ як гугл, фейсбук, ютуб дозволяють впливати на судження людей у неймовірних масштабах. Боти корегують реальність або формують альтернативні реальності в Інтернеті. Надможливості алгоритмів відкривають нові обрії для масштабування інструментів впливу на людину.
Про це у своїй статті для ZN.UA пише Дмитро Кулеба, постійний представник України при Раді Європи. На його думку, стало легко змінювати уявлення людини про те, що правильно, а що ні, що правда, а що фейк, що реальне, а що вигадане, що є добром, а що злом.
"Дезорієнтація людини та її радикалізація інструментами комунікації підважують демократію і підсилюють поінформований авторитаризм, - зазначає дипломат. - Ці зміни розгойдуватимуть суспільства. Втручання в чужоземні вибори через соціальні мережі, комунікативні й кібер атаки на системи - найяскравіший приклад того, що матиме вплив на розвиток світу".
Детальніше про нові перспективи світу читайте в статті Дмитра Кулеби "Світовий перехід" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".