Компанія Google оприлюднила новий "звіт про прозорість". Згідно з даними, спостерігається зростання кількості запитів урядів передати їм інформацію приватних користувачів або видалити матеріали.
З липня по грудень 2012 року, Google отримали всього 2285 запитів від держав видалити 24179 матеріалів, порівняно з 1811 запитами про видалення 18070 матеріалів у першій половині 2012 року.
"Стає все більш очевидно, що спроб урядів цензурувати зміст інтернет-сторінок стало більше, - зауважила в офіційному блозі компанії Сюзан Інфантіно, юридичний директор Google. - У більшій кількості місць, ніж будь-коли раніше, уряди просили нас видалити політичні матеріали, які люди розміщували на наших службах. За цей період ми отримали і постанови суду з вимогою видалити пости у блогах з критикою державних службовців або їхніх близьких".
У Google відзначили стрибок кількості запитів із Росії у зв'язку з новим законом, який передбачає блокування сторінок, що містять нелегальні матеріали. "У першій половині 2012-го ми отримали шість запитів, але в другій половині - 114, з них 107 цитували цей новий закон", - відзначили у Google.
Україна надіслала Google один офіційний запит на видалення матеріалу - з приводу "лихослів'я".
З 20 країн також надійшли прохання заблокувати вироблений у США антиісламський фільм "Невинність мусульман".
США послали 321 запит з приводу видалення 3946 матеріалів - основним виправданням був "наклеп". При цьому США лідирують у світі за кількістю запитів державними органами особистої інформації користувачів інтернету - у другій половині 2012-го були надіслані запити з приводу 14791 облікового запису, 88% прохань були задоволені.
Компанія публікує звіт вже всьоме за останні три роки. Представник компанії Росс ЛаЖенесс сказав, що Google вважає це найкращим способом зберегти прозорість і захистити користувачів від довільних і політично мотивованих запитів державних органів. "Урядам не подобається, коли оприлюднюють інформацію, скільки запитів вони нам надсилають. І ми пишаємося тим фактом, що в багатьох випадках ми їм відмовляємо", - сказав він. !zn
Читайте також:
Google впровадила "електронний заповіт"
Microsoft і Nokia поскаржилися на Google в Єврокомісію
Google почав видаляти з пошуку сайти, які торгують посиланнями в новинах