Компанія Google купила ізраїльський стартап SlickLogin, що розробляє систему авторизації для інтернет-сайтів на базі високочастотного звуку, що розпізнається за допомогою смартфонів. Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті SlickLogin.
Система, створена у SlickLogin, передбачає, що для ідентифікації користувачів інтернет-сервіси будуть генерувати унікальний високочастотний звук, що транслюється через динамік комп'ютера, який не розпізнається людиною, але може бути зафіксований мікрофоном будь-якого мобільного пристрою. Спеціальний додаток на планшеті або смартфоні, зареєстрованому під час створення облікового запису на конкретному сайті, обробляє цей звук і посилає сигнал назад на сайт, підтверджуючи особу. За словами розробників, подібний спосіб може використовуватися як додатковий при двофакторній авторизації, так і як основний.
Метод дозволяє уникнути клавіатурного введення логіна і пароля при вході, наприклад, на поштові сервіси або в акаунти соціальних мереж. Для того щоб перевірити свою пошту або зайти в аккаунт соціальної мережі, потрібно буде запустити додаток SlickLogin і прикласти смартфон до комп'ютера.
Вперше про новий продукт SlickLogin стало відомо у вересні 2013 року, коли він пройшов успішне закрите тестування на форумі Disrupt SF 2013.
На сьогоднішній день це мобільний додаток є єдиним, який може впоратися з дворівневою аутентифікацією. Раніше представники компанії заявляли, що створений ними програмний продукт пройшов перевірку на ступінь захищеності даних у комп'ютерному спецпідрозділі Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ).
Суму угоди не розкривають. Також у Google поки не прокоментували, як будуть використовувати технологію, створену розробниками SlickLogin. У даний момент сервіси компанії вже використовують двофакторну аутентифікацію, засновану на введенні додаткового коду, який надсилається користувачу у вигляді SMS-повідомлення або генерується мобільним додатком.
Як відомо, компанія Google також входить в організацію FIDO Alliance, що розробляє нові методи ідентифікації інтернет-користувачів, які повинні замінити систему паролів на відкриті ключі шифрування. Передбачається, що ідентифікація буде здійснюватися за допомогою окремої програми, встановленої на комп'ютер, яка буде отримувати окремий ключ для кожного інтернет-сервісу при реєстрації у ньому. Окрім Google, до організації також долучилися Microsoft, Lenovo, MasterCard, PayPal та інші компанії. !zn
Читайте також:
Кардіобраслет із "серцевим кодом" замінить паролі і ключі для гаджетів (відео)
Електронні таблетки позбавлять користувачів необхідності вводити паролі
Google відмовиться від паролів на користь електронних ключів