Наголошується, що вчені з Прінстонського університету підтвердили результати дослідження, проведеного журналістами. Програми Google, наприклад, карти запитують у користувача дозвіл на відстеження пересування і, якщо він погоджується, то вони оновлюють інформацію, а потім надають йому інформацію про щоденні маршрути. На сторінці підтримки Google йдеться про те, що користувач може відключити режим відстеження пересувань в будь-який момент.
Разом з тим, результати нового дослідження свідчать про те, що це суперечить дійсності: деякі програми стежать за користувачами навіть у тому випадку, якщо вони забороняють їм це робити.
Експеримент показав, що після того, як користувачі відключили історію пересувань, але не змінили налаштування історії додатків і веб-пошуку, деякі сервіси Google продовжують автоматично зберігати дані про місцеположення. Зокрема, компанія використовує геолокацію, коли користувач відкриває Google Maps, пошуковик або погодний додаток на Android.
Для того, щоб програми перестали це робити, користувачам необхідно змінити настройки в розділі "Активність додатків і веб-пошуку", які автоматично зберігають дані про користувачів в їхніх Google-аккаунт. Якщо ж просто відключити можливість відстеження геолокаціі, Google просто не зможе складати карту пересувань.
Раніше з'явилася інформація про те, що пристрої, що працюють під управлінням операційної системи Android, збирають дані про геолокацію користувачів і повідомляють її в Google навіть з вийнятою SIM-картою.