Google почала видаляти персональні дані з пошукової системи

Поділитися
Google почала видаляти персональні дані з пошукової системи
Тепер користувачі в Європі можуть вимагати від пошукачів видаляти інформацію про себе, а в разі відмови - звертатися до суду.

Google у четвер заявила про те, що почала видаляти зі свого пошукового індексу персональні дані європейців у рамках нещодавно закону про "право бути забутим". Відповідний закон було прийнято у Брюсселі ще у травні. У компанії повідомили про те, що інженери Google минулої ночі оновили технологічну систему підтримки пошукача, що дозволило видаляти персональні електронні адреси з індексу, а також імена людей.

У Google кажуть, що компанія поки опрацювала "невелику кількість" заявок.

На початку червня інтернет-гігант повідомив про те, що Google отримала понад 41 000 запитів на видалення посилань, пов'язаних з персональною інформацією жителів Європейського Союзу. Це число набігло за три тижні, що минули з моменту прийняття Європейським судом директиви про так зване "право бути забутим".

13 травня суд зобов'язав Google видалити посилання на замітку в іспанській газеті, де йшлося про кримінальний процес щодо місцевого 58-річного юриста. Раніше газета визнала недостовірність інформації та анулювала статтю. А ось у Google інформація в пошуковому індексі залишилася. Суд визнав, що інтернет-гігант порушує право на таємницю приватного життя і вимагав видалення посилань.

У відповідь на запит у Google була створена спеціальна веб-сторінка з формою, скориставшись якою приватна особа може вказати посилання. Норма працює лише в Євросоюзі.

Раніше у Google повідомили, що компанія отримала 12 000 запитів всього за першу добу. У Брюсселі заявили, що 41 000 запитів - це "гарне число" і що відомство у цілому задоволене тим, як Google працює у даному напрямку. Пітер Гастінгс, голова EDPS (European Data Protection Supervisor), каже що він вітає дії Google і вважає, що подібним чином інтернет-пошуковик "стане ближчим до споживача і буде краще враховувати його потреби".

Втім, і в самій Європі немає єдності про те, що потрібно зробити, щоб видаляти дані. У Google кажуть, що для запиту на видалення даних про себе користувач маєнадати своє повне ім'я, адресу, телефон, фото, бо інакше компанію накриє хвиля підроблених запитів. Німецький комісар з безпеки даних Йоганн Каспар говорить, що компанія Google видаляє посилання на користувацькі дані, але в обмін на це отримує джерело персональної інформації про користувачів з їхніх же рук, що викликає певні побоювання. !zn

Читайте також:

Google купує за 500 мільйонів доларів виробника компактних супутників

Google Glass допоможуть стріляти з-за рогу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі