Компанія Google оновила правила використання своїх сервісів, додавши положення про власне право сканувати особисту інформацію користувачів. Сканування стосується не тільки листів (Gmail), але і взагалі будь-якого контенту.
"Наші системи автоматично аналізують ваш контент (включаючи пошту), щоб пропонувати персоналізований сервіс, включаючи результати пошуку, оголошення та покращений захист від спаму та шкідливих посилань", - йдеться у новому абзаці правил.
Окрім того, Google вніс поправки, завдяки яким отримав можливість будь-яких дій над призначеним для користувача контентом, включаючи модифікацію та розповсюдження. І це стосується не тільки контенту, який користувач завантажує на сервери Google (наприклад, Google Drive), але і будь-яких даних, що передаються через будь-які сервіси Google.
"Коли ви завантажуєте, вносите або зберігаєте контент в наших сервісах, а також відправляєте або отримуєте контент за допомогою наших сервісів, ви надаєте Google право використовувати, зберігати і модифікувати цей контент, створювати на основі його похідні дані, передавати, публікувати, публічно відтворювати, публічно показувати і поширювати цей контент", - йдеться в нових правилах.
Нові правила набули чинності 14 квітня. Попередня редакція діяла з листопада 2013 року. Як повідомив представник Google Метт Келман агентству Reuters, правила було змінено "згідно з отриманими за останні кілька місяців проханнями", і тепер "більш зрозумілі для користувачів".
Варто відзначити, що аналогічні правила в грудні 2012 року представив сервіс Instagram, чим викликав бурю обурення серед користувачів. У нових правилах містилися пункти, що дають компанії право демонструвати знімки користувачів на сторонніх сайтах без виплати компенсації за авторське право. Instagram пообіцяв переписати правила більш зрозумілою мовою, що, тим не менш, не вберегло його від судового позову.
Проти Google теж було подано судовий позов - у вересні 2013 року. У ньому йшлося, що сканування листів порушує федеральні закони і закони штатів про прослуховування й охорону приватного життя. У компанії заявили, що сканування пошти необхідне для правильного функціонування сервісу.
У березні 2014 року суддя відмовився об'єднати скарги кількох користувачів в єдиний колективний позов проти Google, пояснивши це суттєвими відмінностями у претензіях. У разі, якщо б позов мав колективний характер, Google було б складніше здобути перемогу. !zn
Читайте також:
Google убезпечила Gmail від спецслужб
Компанія Google оштрафована на 22,5 млн доларів за недотримання приватності даних користувачів