Зазвичай влітку тварини харчувалися неркою, яка приходила на нерест в річки і озера, а потім переключатися на бузину червону, яка визрівала до кінця "рибного сезону". Але в останні роки через високу температуру навесні червона бузина стала дозрівати набагато раніше, вже під час нересту риби. Тому ведмеді переставали полювати на більш поживну нерку і починали їсти ягоди.
Автори дослідження проаналізували, як за останні 55 років (з 1961 по 2015 роки) змінилися періоди нересту нерки і дозрівання бузини. Виявилося, що риба приходила на нерест приблизно в один і той же час, з 19 липня до 2 серпня. А бузина в останні роки стала дозрівати набагато раніше - вже в липні. Це було пов'язано з дуже теплими веснами протягом останніх років.
Дослідники вирішили вивчити, як в нових умовах стали поводити себе ведмеді. Вони проаналізували результати аерофотозйомки, яка проводилася на островах архіпелагу 31 рік і дозволяла виявити місця скупчення кадьяків. Крім того, вчені надягали на деяких особин GPS-датчики і стежили за пересуваннями тварин, а також збирали ведмежий послід і аналізували раціон кадьяків.
Виявилося, що якщо нерка і бузина були доступні одночасно, кадьяки віддавали перевагу ягодам. З точки зору поживності це дивний вибір. За оцінками дослідників, риба майже вдвічі калорійніша, ніж бузина, до того ж ведмеді могли їсти не всю тушку, а лише найбільш поживні її частини. З іншого боку, коли зоологи дослідили раціон бурих ведмедів, вони з'ясували, що тварини обирають змішану дієту, в якій білок забезпечує не більше 21% енергії, отриманої з їжею, за вирахуванням втрат енергії з виділеннями. Так вони швидше набирають вагу. У нерці міститься більше 80% білка, а в бузині - близько 13%: той оптимум, який обирають самі тварини. Тому, за припущенням учених, переходячи з риби на ягоди, тварини "оптимізують" свій раціон.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.