В інших містах температура буде нестерпно спекотною і для спортсменів, і для публіки. Висновки вчених були засновані на даних про температуру, вологість, теплову радіацію і швидкості вітру.
Дослідники розглядали лише міста, населення яких перевищує 600 тисяч чоловік, як необхідну умову для міста-господаря Олімпіади. Крім того, виключалися також мегаполіси, які розташовуються на висоті більше півтора кілометра над рівнем моря.
Згідно з цими критеріями, в Західній Європі залишиться 25 міст з "низьким ризиком" скасування Ігор, в Латинській Америці та Африці міст, здатних приймати Олімпіаду, не залишиться взагалі. Із 543 міст за межами Північної Європи приймати Ігри зможуть вісім, включаючи Санкт-Петербург, Ригу, Бішкек і Улан-Батор. У Північній Америці вчені нарахували всього три такі міста: Сан-Франциско, Калгарі і Ванкувер.
А ось у ХХІІ столітті, на думку дослідників, приймати Ігри зможуть тільки чотири міста: Белфаст, Дублін, Единбург і Глазго.
Список міст може бути розширений, якщо виключити з програми Олімпіади деякі види спорту або перестати проводити її на відкритому повітрі.
Раніше вчені встановили, що в найближчі п'ять років температура на Землі буде зростати. При цьому, на думку вчених, 2016 рік може стати найспекотнішим роком за всю історію метеоспостережень. У 2017 році температурний рекорд побитий не буде через впливу Ла-Нінья – зворотного Ель-Ніньо процесу, що призведе до охолодження деяких куточків планети.