Раніше була виділена мезафотична зона на глибині від 40 до 130 метрів.
Дослідити глибокі частини навколо коралових рифів вчених спонукало помітне погіршення стану мілководній екосистеми. Фахівці припустили, що організми, які страждають від потепління, можуть рятуватися у більш прохолодних і темних глибинах. Після занурення на глибину більше 130 метрів морські біологи зрозуміли, що перед ними відкрилася досі практично недосліджена частина океану.
За 80 занурень батискафа в рарифотичну зону, куди доходить істотно менше сонячного світла, ніж у інші води, вчені зустріли 4,5 тисячі риб 71 виду. Велика частина цих риб виглядає дуже схоже на мешканців відносного мілководдя або споріднена ним, але зовсім не нагадує істинно глибоководних риб, які як правило, належать до зовсім інших гілок еволюції. Результати дослідження майже вдвічі збільшують максимальну відому глибину, на якій зустрічаються звичайні мешканці коралових рифів.
Більш того, вчені виявили і дали назви шести новим родам риб (30 нових видів), що живуть так глибоко, що світла в місцях їхнього проживання недостатньо для підтримки життя одноклітинних водоростей та їхніх симбіонтів – коралових поліпів.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.