Зазначається, що з моменту утворення айсберг залишався малорухливим, неодноразово чіпляючись за морське дно. Розміри А68 складають половину Ямайки, він є шостим за величиною айсбергом, який реєструвався за всю історію спостережень. Його вага становить близько трильйона тонн.
Разом з тим, в липні айсберг почав обертатися і до кінця серпня він розвернувся майже на 90 градусів проти годинникової стрілки, ставши перпендикулярно шельфу. За останні два тижні він розвернувся на 10 градусів, а за два тижні до цього – на 30 градусів.
Дослідники відзначають, що причину розвороту важко встановити, оскільки немає точних даних про рельєф морського дна в даному регіоні. Дослідження складно проводити, оскільки поверхня океану в регіоні покривається кригою, що перешкоджає проходженню кораблів. Вчені вважають, що А-68 втратив контакт з дном через поступове танення або айсберг потрапив у сильну морську течію.
Раніше українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами.